Starszy Specjalista ds. podatków Ref. No: 7879

Dla  naszego Klienta, w związku z dynamicznym rozwojem firmy, poszukujemy Kandydatów na stanowisko: Koordynator ds. podatków.

Region: Kraków, małopolskie

Wymagania:

  • Ukończone studia wyższe
  • Minimum 5 lat pracy w dziale podatkowym
  • Bardzo dobra znajomość prawa podatkowego
  • Zarządzanie i ciągły rozwój ról w zespole podatkowym
  • Rozumienie budżetów
  • Rozumienie schematu akceptacji wydatków

Obowiązki:

  • Koordynowanie procesów podatkowych w ramach powierzonych obowiązków, w obrębie grupy i powiązanych z nią innych holdingów
  • Dostarczanie wiedzy podatkowej do wewnętrznych odbiorców wraz z prowadzeniem zadań w ramach podatkowego prawa materialnego i procesowego
  • Zapewnienie i dostarczenie prawidłowej i kompleksowej kalkulacji podatku VAT wraz z raportowaniem do organów podatkowych na terenie Polski
  • Koordynowanie procesów rozliczania podatku VAT dla spółek działających w innych krajach
  • Kontrola kompletności dokumentacji do celów VAT uprawniającej do stosowania 0% VAT
  • Przegląd dokumentacji rachunkowej pod kątem ich poprawności podatkowej
  • Wdrażanie projektów informatycznych związanych z raportowaniem podatkowym w ramach holdingu
  • Przygotowanie i wysyłanie deklaracji Intrastat
  • Identyfikacja i wdrażanie zmian w przepisach podatkowych (w tym przeprowadzanie szkoleń wewnętrznych)
  • Organizacja i usprawnienie procesu podatkowego
  • Kompleksowy udział w kontrolach podatkowych
  • Współpraca z doradcami podatkowymi i działem podatkowym w holdingu
  • Nadzór nad interpretacjami indywidualnymi
  • Prowadzenie dokumentacji cen transferowych na podstawie zaakceptowanego w grupie benchmark
  • Wsparcie w zakresie sprawozdawczości podatkowej dokonywanej przez lokalny zespół księgowy
  • Współpracę z centralnym działem księgowości w Wielkiej Brytanii

Oferujemy:

  • Bardzo atrakcyjne warunki pracy
  • Przyjazne środowisko pracy
  • Otwartą i przyjazną kultura organizacyjna
  • Możliwość ciekawej ścieżki rozwoju
  • Udział w projektach
  • Pakiet benefitów (opieka medyczna, karta Multisport, ubezpieczenie na życie)
  • Szkolenia zawodowe