Dyrektor Finansowy Ref. No: 7398

Dla naszego Klienta, w związku z dynamicznym rozwojem poszukujemy osoby na stanowisko: Dyrektor Finansowy.

Region: Katowice, śląskie

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe, kierunkowe (finanse, rachunkowość, ekonomia)
  • Kwalifikacje zawodowe z dziedziny finansów: CIMA, ACCA lub Biegły Rewident
  • Min. 8 – letnie doświadczenie zawodowe na analogicznym stanowisku
  • Doświadczenie w zarządzaniu finansami na poziomie korporacyjnym
  • Szeroka praktyka w tworzeniu i realizacji strategii finansowej
  • Silna orientacja na osiąganie celów biznesowych,
  • Umiejętność budowania relacji i współpracy na szczeblu zarządczym
  • Wysoko rozwinięte umiejętności analitycznego  i strategicznego myślenia
  • Potwierdzone sukcesami doświadczenie w samodzielnym kierowaniu zespołem  i zarządzaniem grupą menedżerów na poziomie spółek zależnych
  • Wysoko rozwinięte umiejętności przywódcze, interpersonalne i negocjacyjne
  • Umiejętność strategicznego myślenia i działania pod presją czasu

Obowiązki:

  • Wsparcie Zarządu w strategicznych decyzjach finansowych i inwestycyjnych
  • Nadzór i odpowiedzialność za realizację wszystkich procesów finansowych, sprawozdawczych i inwestycyjnych spółek
  • Odpowiedzialność za sprawozdania finansowe
  • Odpowiedzialność za raporty finansowe i operacyjne oraz sprawozdania na potrzeby spółek
  • Opracowywanie planów i prognoz finansowych
  • Bieżąca analiza strategicznych wskaźników biznesowych
  • Współpraca z audytorami
  • Ścisła współpraca z pozostałymi obszarami Firmy

Oferujemy:

  • Atmosferę wsparcia i życzliwość
  • Szkolenia odpowiadające potrzebom rozwojowym
  • Dobrą organizację pracy
  • Benefity (prywatną opiekę medyczną dla ciebie i twojej rodziny, pakiet sportowy wraz ze świadczeniami na działalność kulturalno-oświatową, programy prozdrowotne, treningi sportowe, akcje profilaktyczne)