Zastępca Głównego Księgowego Ref. No: 7451

Dla jednego z naszych Klientów, firmy międzynarodowej z branży automotive poszukujemy Kandydatów na stanowisko: Zastępcy Głównego Księgowego.

Region: Czechowice-Dziedzice, śląskie

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne (finanse/księgowość)
  • Minimum 3 lata doświadczenia w Dziale Księgowości
  • Bardzo dobra znajomość Ustawy o rachunkowości, Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i bieżących zmian podatkowych
  • Doświadczenie w pracy w systemie klasy ERP
  • Chęć rozwoju osobistego połączona z rozwojem firmy
  • Znajomość pakietu MS Office, w szczególności MS Excel
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym

Zakres obowiązków:

  • Współudział w aktualizacji polityki rachunkowości, procedur w obszarze Księgi Głównej, rozliczania kosztów i obiegu dokumentów
  • Wsparcie w prowadzeniu pełnego rachunku kosztów oraz dbałość o prawidłowe rozliczanie kosztów produkcji
  • Ścisła współpraca z Głównym Księgowym
  • Księgowanie faktur kosztowych
  • Księgowanie wyciągów bankowych
  • Kontrola i rozliczanie rozrachunków krajowych i zagranicznych
  • Monitorowanie i uzgadnianie sald należności i zobowiązań z kontrahentami krajowymi i zagranicznymi
  • Uzgadnianie rejestrów VAT
  • Sporządzanie sprawozdań  do GUS i NBP
  • Sporządzanie raportów i analiz finansowych
  • Wykonywanie czynności związanych z zamknięciem miesiąca
  • Współpraca z pozostałymi działami firmy

Oferujemy:

  • Pracę w szybko rozwijającej się organizacji o międzynarodowym zasięgu
  • Możliwość rozwoju poprzez udział w zaawansowanych projektach
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Atrakcyjne świadczenia pozapłacowe